Nawigacja
UCZNIOWIE
· MATURZYŚCI
· SPORT
· WYMIANY
RODZICE
· TERMINARZ
· RADA SZKOŁY/RODZICÓW
· UBEZPIECZENIE
ORGANIZACJE UCZNIOWSKIE
· SAMORZĄD UCZNIOWSKI
· CHÓR
· WOLONTARIAT
· UNESCO/DSD
· KLUB EUROPEJSKI
· AMNESTY INTERNATIONAL
· GAZETKA SZKOLNA
Z ŻYCIA SZKOŁY
· WYDARZENIA
INNE
· ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
· LOGUJ
Zakończenie roku szkolnego klas III
rok szkolny

W dniu 25 kwietnia o godz. 10.00 rozpocznie się uroczystość zakończenia roku szkolnego uczniów klas III.

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2014
ekonomiaPo raz kolejny we Wrocławiu odbył się Finał Regionalny ogólnopolskiego konkursu „Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości”. 10 kwietnia w budynku biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego zebrało się dziesięć najlepszych drużyn, wybranych z województwa dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego.

W kapitule konkursowej znaleźli się Cezary Rutka (sekretarz ds. nominacji członkowskich Loży Dolnośląskiej BCC), dr hab. prof. UE Andrzej Kaleta (kierownik Katedry Zarządzania Strategicznego) oraz Krzysztof Soboń (były przewodniczący DSF BCC).

Miło nam poinformować, że drużyna naszego LO z klasy 2d: Alicja Nowicka, Klaudia Pieczonka i Szymon Prokopczak otrzymali wynik z wyróżnieniem. Opiekunem grupy była p. Sylwia Dylak.
Serdecznie gratulujemy.

Spotkanie z koordynatorem DSD - Panią Dorotheą Burdzik
niemieckiGościem specjalnym w naszej szkole była Pani Dorothea Burdzik, koordynatorka programu DSD (Deutches Sprachdiplom) w Polsce. Spotkała się ona z nauczycielami języka niemieckiego z legnickich gimnazjów oraz gimnazjum ze Złotoryi, dla których przygotowała warsztaty dotyczące struktury i przygotowania do egzaminu. Uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych i zadać pytania pani ekspert.
Konkurs "Z Europą na Ty - Trzy stolice"
koło europejskie

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów gimnazjów  pod tytułem: „Z Europą na Ty – Trzy stolice”. Uczniowie zmagali się z zadaniami wymagającymi znajomości języków obcych, takich jak rozpoznawanie dialogów i tłumaczenie przysłów, jak również wiedzy ogólnej, a nawet historycznej. Wszystkie gimnazja prezentowały wysoki poziom umiejętności.

Zwyciężyli reprezentanci Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy, a kolejne miejsca zajęli uczniowie z Gimnazjum w Złotoryi, Gimnazjum nr 9 im. Piastów Śląskich w Legnicy, Gimnazjum nr 4 im. Św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy.

 

Dla gości zaśpiewał chór oraz Basia Zawada z 2b, Wioleta Tokarz z 1f oraz Malwina  Jańta z 2f. Przedstawienie o Czerwonym Kapturku przygotowali dla gimnazjalistów uczniowie klasy 2c. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

GALERIA

Rekolekcje wielkopostne
NewsyW dniach 7-8.04.2014 w naszej szkole odbyły się rekolekcje poprowadzone przez ks. Jakuba Bartczaka. Tak liczna obecność młodzieży na konferencji oraz Mszy zdecydowanie świadczy o potrzebie organizowania takich przedsięwzięć.
Młody duchowny z humorem i wstawkami muzyki rap opowiadał o Bogu i na podstawie własnego świadectwa z życia przekazywał nadrzędne wartości.
Zwieńczeniem tych dwóch dni było spotkanie (po wcześniejszej spowiedzi) z Jezusem w Komunii Świętej. Oby ten czas był dobrym wprowadzeniem do przeżywania najważniejszych świąt w życiu każdego chrześcijanina.
Piszą o Nas...
NewsyPrzeczytaj o zdolnych ucznnicach z naszej szkoły:
Studium Talent 2013/2014
matematykaZ wielką przyjemnością informujemy o osiągnięciach uczniów II LO w organizowanym przez Politechnikę Wrocławską Studium Talent z matematyki.
Kolokwium (egzamin końcowy uprawniający do otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych na Politechnikę Wrocławską) pozytywnie napisali następujący uczniowie:

klasa 3A
1. Robert Duda
2. Anna Jach
3. Jaromir Nowak
4. Iga Sosnowska
5. Anna Walicka
6. Bartłomiej Żuk
7. Michał Baszczak
8. Karolina Ceglarska
9. Aleksander Dziopa
10. Joanna Kuczyńska
11. Paweł Mański
12. Marta Pełech
13. Katarzyna Szybalska

klasa 3C
1. Agnieszka Lisak
2. Anita Ornowicz

klasa 3E
1. Maciej Piorun

klasa 2A
1. Ewa Dudycz
2. Mateusz Łukasik
3. Aleksandra Stompor
4. Kornelia Sajdak

klasa 2D
1. Alicja Nowicka
2. Klaudia Pieczonka
3. Szymon Prokopczak

klasa 2E
1. Piotr Pietruszka
2. Mateusz Cebinka
3. Damian Wetulani
4. Kamil Płoszczyca

klasa 2B 
1. Agnieszka Król

Szczególnym osiągnięciem jest wynik uczennicy Igi Sosnowskiej, która napisała kolokwium na ocenę celującą.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów - nauczyciele matematyki II LO w Legnicy.