Nawigacja
UCZNIOWIE
· MATURZYŚCI
· SPORT
· WYMIANY
RODZICE
· TERMINARZ
· RADA SZKOŁY/RODZICÓW
· UBEZPIECZENIE
ORGANIZACJE UCZNIOWSKIE
· SAMORZĄD UCZNIOWSKI
· CHÓR
· WOLONTARIAT
· UNESCO/DSD
· KLUB EUROPEJSKI
· AMNESTY INTERNATIONAL
· GAZETKA SZKOLNA
Z ŻYCIA SZKOŁY
· WYDARZENIA
INNE
· ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
· LOGUJ
Ankieta dla absolwentów
NewsyBardzo prosimy wszystkich tegorocznych absolwentów o wypełnienie ankiety.
Mile widziane wpisy absolwentów z roku 2013 i 2012.


Wyniki tegorocznych matur w II LO
maturzyściWyniki tegorocznych matur w II LO w Legnicy dla uczniów i nauczycieli są powodem do dumy. Egzamin dojrzałości w sesji majowej zdało 98,4% absolwentów. 3 osoby, którym się nie powiodło z matematyki w pierwszym terminie, mają prawo do egzaminu poprawkowego w sierpniu. Więcej można przeczytać tutaj.
Wyniki konkursu Arteria
fotografia, zdjęcia
Zakończony został konkurs fotograficzny Arteria, w którym wyróżniamy najlepsze zdjęcia zrobione przez uczniów naszej szkoły. Zdjęcia te można zobaczyć w galerii.
W tym roku szkolnym spośród wyróżnionych zdjęć zostało wybrane najlepsze zdjęcie oraz wyłoniono trzech najlepszych fotografów. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Nagrody otrzymali:
  • Martyna Ekiert (1b) - za najlepsze zdjęcie "jabłko"
  • Dominika Kriger (1d) - najlepszy fotograf
  • Adrianna Ludwig (2b) - najlepszy fotograf
  • Barbara Picur (2f) - najlepszy fotograf
W przyszłym roku szkolnym odbędzie się kolejna edycja konkursu. Zachęcamy do robienia zdjęć. Może Twoje zdjęcia będą najlepsze.
Wykaz podręczników na rok szkolny 2014-2015
podręcznikipodręczniki dla klasy 3 na rok szkolny 2014-2015

podręczniki dla klasy 2 na rok szkolny 2014-2015

podręczniki dla klas 1 na rok szkolny 2014-2015
Strongman Junior Show 2014
sport25 czerwca 2014 w naszej szkole odbył się Strongman Junior Show. Był mocny początek z Black Time System, energetyczna zumba pierwszoklasistów oraz emocjonujące konkurencje, które prowadził pan Tyberiusz Kowalczyk wraz z panem Piotrem Kaszczycem.
Niniejszym chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim zaangażowanym i kibicom.

Wyniki zawodów :
1. Łukasz Chudzik 2e
2. Marcin Szymala 2e
3. Gabriel Pasik 2a
4. Jędrek Biernacik 2c
5. Adrian Czupak 1a
6. Damian Skałecki 2c
7. Dominik Gręda 2a

Gratulujemy!

Dzień Patrona
święta narodowe, apeleW poniedziałek 16.06.2014 obchodziliśmy Dzień Patrona. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali, że mają wiele talentów. W Klubie Nauczyciela przy ul.Jordana wystąpił chór szkolny, utalentowane wokalistki, a także świetni aktorzy.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.


Reading Companion
angielskiNasi uczniowie zdobyli wyróżnienia w prestiżowym konkursie Reading Companion i wzięli udział w gali wręczenia nagród, która odbyła się 16.06. w Warszawie w Starej Prochowni SCEK.

Prace Dawida Kucharskiego, Katarzyny Raczyńskiej, Marceliny Spychały, Eweliny Durkalec, Karoliny Hanysz, Radosława Gałuszki, Karoliny Muchy, Natalii Dominik, Katarzyny Marszałek oraz Anny Piszczałki zostaną wykorzystane w programie non-profit firmy IBM służącym uczniom na całym świecie do nauki języka angielskiego.

II Liceum jest jedyną szkołą w Polsce, która otrzymała aż dwa wyróżnienia w konkursie, którego poziom okazał się niezwykle wysoki. Prace konkursowe naszych uczniów będzie można przeczytać w najnowszym numerze magazynu "Języki Obce w Szkole" oraz na stronie portalmlodziezowy.eu. Serdecznie gratulujemy!


(kliknij w zdjęcia, aby powiększyć)