Nawigacja
· DZIENNIK LIBRUS
INFORMACJE
· REKRUTACJA
· MATURZYŚCI
· TERMINARZ
· DANE KONTAKTOWE
ORGANIZACJE UCZNIOWSKIE
· AMNESTY INTERNATIONAL
· GAZETKA SZKOLNA
· KLUB EUROPEJSKI
· KOŁO PIERWSZEJ POMOCY
· KOŁO TEATRALNE
· SAMORZĄD UCZNIOWSKI
· SEKCJE SPORTOWE
· UNESCO
· WOLONTARIAT
· TPD
POZA LEKCJAMI
· ARTERIA
· CHÓR
· DSD
· POMAGAMY ZWIERZĘTOM
· WYMIANY
INNE
· ZEBRANE WYDARZENIA
· ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
· LOGUJ
LEGNICA CANTAT
chór, muzyka19.05.2015 na legnickim rynku chór szkolny CANTUS inaugurował zbliżający się 46 Turniej chórów Legnica Cantat . Młodzież śpiewała, tańczyła i zachęcała wraz teatrem AWATAR wszystkich legniczan do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

MIĘDZYNARODOWY KONKURS FIZYCZNY "LWIĄTKO"
fizyka
Z przyjemnością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie Fizycznym „Lwiątko” najlepszy wynik w szkole uzyskał  Piotr Lizak z klasy 1 C1.
Konkurs odbył  się 30 marca 2015 r.
„Lwiątko” to fizyczny odpowiednik sławnego konkursu matematycznego "Kangur". Został on zorganizowany po raz pierwszy we Lwowie przez tamtejsze Liceum Matematyczno-Fizyczne istniejące przy Uniwersytecie im. Iwana Franko w 2001 roku. Patronat Honorowy nad „Lwiątkiem” w 2013 r. objął Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W konkursie wzięło udział 19 uczniów z naszej szkoły.
OGÓLNOPOLSKI KONKURS FIZYCZNY EUREKA
fizyka
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w 2 LO - wynik bardzo dobry - uzyskał Kamil Płoszczyca z klasy 3 E. Kamil zdobył 84,2 % punktów.
Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Odbył się 10 marca 2015 r. Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy od wielu lat prowadzi wraz z renomowanymi warszawskimi uczelniami wyższymi, takimi jak Uniwersytet Warszawski, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego czy Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, współpracę merytoryczną w zakresie organizacji konkursów edukacyjnych.
Celem Konkursu Fizycznego „EUREKA” jest utrwalanie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników fizyki, poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności.
W konkursie wzięło udział 38 uczniów naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

MIĘDZYNARODOWY KONKURS MATEMATYCZNY KANGUR
matematyka
Z przyjemnością informujemy, że w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANGUR bardzo dobry wynik uzyskał Dawid Pawelec z klasy 1e, a wyróżnienia otrzymali: Grzegorz Kupeć 2e, Ewa Dudycz 3a, Tomasz Miziołek 2a.

Gratulujemy!
MATURY 2015
maturzyściMaj to czas matur. Życzymy wszystkim maturzystom łatwych tematów do napisania i łatwych zadań do rozwiązania, no i oczywiście wysokich not na świadectwie maturalnym.

WIERSZE NORWIDA PLASTYCZNE
PolskiUczennice naszej szkoły: Aleksandra Stompor z kl.IIIa oraz Aleksandra Frania z kl.IIc wykonały prace plastyczne, będace interpretacją wierszy C.K.Norwida i zakwalifikowały się do finału konkursu, który odbędzie się w Krasnymstawie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
ROZDANIE CERTYFIKATÓW DSD II
niemiecki
W dniu 28.04.2015r. 9 uczniów klas trzecich odebrało certyfikaty języka niemieckiego- dyplomy egzaminu DSD II (Deutsches Sprachdiplom II) podczas uroczystej gali, zorganizowanej przez Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu.
Uczeń Marek Serafin został wyróżniony specjalną nagrodą za zdanie egzaminu z wynikiem prawie 100%.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy!