Nawigacja
UCZNIOWIE
· MATURZYŚCI
· SPORT
· WYMIANY
RODZICE
· TERMINARZ
· RADA SZKOŁY/RODZICÓW
· UBEZPIECZENIE
ORGANIZACJE UCZNIOWSKIE
· SAMORZĄD UCZNIOWSKI
· CHÓR
· WOLONTARIAT
· UNESCO/DSD
· KLUB EUROPEJSKI
· AMNESTY INTERNATIONAL
· GAZETKA SZKOLNA
Z ŻYCIA SZKOŁY
· WYDARZENIA
INNE
· ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
· LOGUJ
Spotkanie z koordynatorem DSD - Panią Dorotheą Burdzik
niemieckiGościem specjalnym w naszej szkole była Pani Dorothea Burdzik, koordynatorka programu DSD (Deutches Sprachdiplom) w Polsce. Spotkała się ona z nauczycielami języka niemieckiego z legnickich gimnazjów oraz gimnazjum ze Złotoryi, dla których przygotowała warsztaty dotyczące struktury i przygotowania do egzaminu. Uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w zajęciach warsztatowych i zadać pytania pani ekspert.
Konkurs "Z Europą na Ty - Trzy stolice"
koło europejskie

W dniu dzisiejszym odbył się w naszej szkole konkurs dla uczniów gimnazjów  pod tytułem: „Z Europą na Ty – Trzy stolice”.  Uczniowie zmagali się z zadaniami wymagającymi znajomości języków obcych, takich jak rozpoznawanie dialogów i tłumaczenie przysłów, jak również wiedzy ogólnej, a nawet historycznej. Wszystkie gimnazja prezentowały wysoki poziom umiejętności.

Zwyciężyli reprezentanci Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma w Legnicy, a kolejne miejsca zajęli uczniowie z Gimnazjum w Złotoryi, Gimnazjum nr 9 im. Piastów Śląskich w Legnicy, Gimnazjum nr 4 im. Św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy.

Dla gości zaśpiewał chór oraz Basia Zawada z 2b, Wioleta Tokarz z 1f oraz Malwina  Jańta z 2f. Przedstawienie o Czerwonym Kapturku przygotowali dla gimnazjalistów uczniowie klasy 2c. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

GALERIA

Rekolekcje wielkopostne
NewsyW dniach 7-8.04.2014 w naszej szkole odbyły się rekolekcje poprowadzone przez ks. Jakuba Bartczaka. Tak liczna obecność młodzieży na konferencji oraz Mszy zdecydowanie świadczy o potrzebie organizowania takich przedsięwzięć.
Młody duchowny z humorem i wstawkami muzyki rap opowiadał o Bogu i na podstawie własnego świadectwa z życia przekazywał nadrzędne wartości.
Zwieńczeniem tych dwóch dni było spotkanie (po wcześniejszej spowiedzi) z Jezusem w Komunii Świętej. Oby ten czas był dobrym wprowadzeniem do przeżywania najważniejszych świąt w życiu każdego chrześcijanina.
Piszą o Nas...
NewsyPrzeczytaj o zdolnych ucznnicach z naszej szkoły:
Studium Talent 2013/2014
matematykaZ wielką przyjemnością informujemy o osiągnięciach uczniów II LO w organizowanym przez Politechnikę Wrocławską Studium Talent z matematyki.
Kolokwium (egzamin końcowy uprawniający do otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych na Politechnikę Wrocławską) pozytywnie napisali następujący uczniowie:

klasa 3A
1. Robert Duda
2. Anna Jach
3. Jaromir Nowak
4. Iga Sosnowska
5. Anna Walicka
6. Bartłomiej Żuk
7. Michał Baszczak
8. Karolina Ceglarska
9. Aleksander Dziopa
10. Joanna Kuczyńska
11. Paweł Mański
12. Marta Pełech
13. Katarzyna Szybalska

klasa 3C
1. Agnieszka Lisak
2. Anita Ornowicz

klasa 3E
1. Maciej Piorun

klasa 2A
1. Ewa Dudycz
2. Mateusz Łukasik
3. Aleksandra Stompor
4. Kornelia Sajdak

klasa 2D
1. Alicja Nowicka
2. Klaudia Pieczonka
3. Szymon Prokopczak

klasa 2E
1. Piotr Pietruszka
2. Mateusz Cebinka
3. Damian Wetulani
4. Kamil Płoszczyca

klasa 2B 
1. Agnieszka Król

Szczególnym osiągnięciem jest wynik uczennicy Igi Sosnowskiej, która napisała kolokwium na ocenę celującą.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy kolejnych sukcesów - nauczyciele matematyki II LO w Legnicy.
XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
Biologia-chemiaDnia 12 kwietnia 2014 r. uczniowie Weronika Kobylska z klasy Ic oraz Jan Jurgiel z klasy IIc reprezentowali naszą szkołę w wojewódzkim etapie XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej we Wrocławiu.
Dziękujemy za zaangażowanie i wzorową postawę. Życzymy sukcesów w kolejnych edycjach.
Z Europą na TY
koło europejskie
W dniu 16 kwietnia 2014 o godzinie 11:00 odbędzie się w naszej szkole konkurs pod tytułem "Z Europą na Ty”. Konkurs organizują Samorząd Uczniowski oraz członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „Euro-Kropka”.
Celem uroczystości jest promocja języków obcych oraz bogactwa kulturowego Europy. Hasłem tegorocznego konkursu będą „Trzy stolice – Berlin, Paryż i Londyn”. Uczniowie naszej szkoły pragną wraz ze swoimi młodszymi kolegami z gimnazjów poprzez wspólną zabawę zwrócić ich uwagę na potrzebę uczenia się języków obcych.
Nauczyciele germaniści spotkają się z Panią Dorotheą Burdzik koordynatorem programu DSD w Polsce.