Nawigacja
· DZIENNIK LIBRUS
INFORMACJE
· REKRUTACJA
· MATURZYŚCI
· TERMINARZ
· DANE KONTAKTOWE
ORGANIZACJE UCZNIOWSKIE
· AMNESTY INTERNATIONAL
· GAZETKA SZKOLNA
· KLUB EUROPEJSKI
· KOŁO PIERWSZEJ POMOCY
· KOŁO TEATRALNE
· SAMORZĄD UCZNIOWSKI
· SEKCJE SPORTOWE
· UNESCO
· WOLONTARIAT
· TPD
POZA LEKCJAMI
· ARTERIA
· CHÓR
· DSD
· POMAGAMY ZWIERZĘTOM
· WYMIANY
INNE
· ZEBRANE WYDARZENIA
· ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
· LOGUJ
DOLNOŚLĄSKA GALA TALENTÓW
Newsy

Miło nam poinformować, że uczniowie Naszej szkoły: Malwina Jańta 3f i Jakub Dobrowlański 1e łącząc swoje talenty wygrali tegoroczną Dolnośląską Galę Talentów i tym samym będą nas reprezentować na wielkim finale we Wrocławiu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
TYDZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI
NewsyW dniach 13.04 (poniedziałek) - 17.04 (piątek) odbędzie się Tydzień Zdrowej Żywności. W stołówce szkolnej na przerwach będzie można zakupić zdrowe, smaczne i niedrogie przekąski.
Serdecznie zapraszamy.
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ SZKÓŁ EKO
Biologia-chemia
Miło nam poinformować, że decyzją Komisji Turniejowej, praca ucznia z klasy 2D Rafała Taf została zakwalifikowana do II etapu III Ogólnopolskiego Turnieju Szkół EKO w kategorii przyrodniczo-leśnej.
Część konkursowa II etapu zostanie przeprowadzona zdalnie w dniu 17 kwietnia 2015r.

Życzymy powodzenia.
OMNIBUS LEGNICKI
historia, wosOMNIBUS LEGNICKI
„W mieście ogórków”
V edycja konkursu historyczno-regionalnego


Legnica to miasto o wspaniałej przeszłości. Jego mieszkańcy często brali los w swoje ręce i nadawali mu wyjątkowy charakter. Współcześnie wielu młodych ludzi wyjeżdża nie czując z nim głębszej więzi. Warto więc propagować w szkołach historię małej ojczyzny między innymi przez konkursy, co zwiększy świadomość młodzieży i mocniej zwiąże ją z miastem.
Forma konkursu jest zróżnicowana i ukierunkowana na naukę poprzez zabawę. W trakcie Finału trzyosobowe zespoły będą musiały popisać się szczegółową wiedzą z okresu 1740-1945, wyświetlą prezentację multimedialną o zabytkach, przedstawią anegdotę, poćwiczą intelektualny refleks w grze BINGO i wreszcie pochwalą się znajomością utworów Benjamina Bilsego oraz licznych budowli miejskich.
Finał konkursu odbył się w II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy.
27 marca 2015 r.


Organizator:
Michał Rocznik, II LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Legnicy z bardzo życzliwym wsparciem Pani wicedyrektor Anny Górskiej, Pani Danusi [z sekretariatu] oraz Pani Eweliny Rempińskiej.

Samą imprezę przygotowali i prowadzili nasi wspaniali uczniowie:
Prowadzenie Paweł Bazan, Parszeniew Kamila; muzyka Górska Ewa, Wiktoria Dyrek, Alicja Sternal; fotografia Julia Szyndler; kamera Kamil Chalasiewicz; multimedia Krzyżanowski Łukasz, Krzyżański Mateusz; ciasto Brol Karolina, Czerniak Magdalena, Frania Aleksandra; informator Mazur Tomasz, Brol Karolina, Czerniak Magdalena, Turzyniecka Patrycja, Woroniuch Agnieszka, Rucińska Joanna.

Patronat honorowy:
DODN we Wrocławiu
reprezentowany przez Panią Elżbietę Rakoczy-Kozakiewicz Kierownika Filii DODN w Legnicy

Jury:
Pan Zbigniew Brzeziński Prezes Fundacji LIGNITZ PL
Pani Elżbieta Rakoczy-Kozakiewicz Kierownik Filii DODN w Legnicy
Pan Tomasz Szczytyński Dyrektor Dolnośląskiego Samorządowego Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy

Uczestnicy:
1 miejsce - Gimnazjum nr 5 im. Księcia Jerzego Wilhelma
2 miejsce - Gimnazjum nr 10 z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Bohdana Ihora Antonycza
3 miejsce - Gimnazjum nr 4 im. Świętej Jadwigi Śląskiej
4 miejsce - Gimnazjum nr 1 z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
PIERWSZY KROK DO STUDIÓW NA POLITECHNICE
matematyka
Z ogromną przyjemnością informujemy o wynikach tegorocznej edycji Studium Talent z matematyki, organizowanego przez Politechnikę Wrocławską dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Pozytywny wynik z egzaminu końcowego z matematyki uzyskali następujący uczniowie II LO:

klasa 2A
1. Tomasz Miziołek
2. Katarzyna Makaś
3. Dominika Bałtarowicz
4. Agnieszka Pałczak
5. Daniel Sirojć
6. Adrian Czupak

klasa 2E
1. Grzegorz Kupeć

klasa 3A
1. Mateusz Blicharski
2. Olga Bogucka
3. Ewa Dudycz
4. Marcin Fassa
5. Justyna Gambal
6. Dominik Gręda
7. Sławomir Jadłosz
8. Mateusz Król
9. Mateusz Łukasik
10. Szymon Marcinkiewicz
11. Dominik Melnarowicz
12. Kacper Mendocha
13. Anna Plesowicz
14. Michał Sadowski
15. Maciej Stępień
16. Aleksandra Stompor
17. Justyna Tkacz

klasa 3B
1. Agnieszka Król

klasa 3C
1. Justyna Lipińska

klasa 3D
1. Klaudia Pieczonka
2. Alicja Nowicka
3. Bartłomiej Jurkiewicz
4. Szymon Prokopczak

klasa 3E
1. Paulina Dojlido

Na szczególne uznanie zasługują uczniowie, którzy otrzymali oceny celujące z tego egzaminu. Są to uczniowie klasy 3A: Justyna Tkacz, Sławomir Jadłosz, Szymon Marcinkiewicz i Mateusz Łukasik.

Uczniowie, którzy zdali egzamin otrzymają 14 kwietnia 2015 r. na uroczystej gali organizowanej przez Politechnikę Wrocławską i podsumowującej tegoroczną edycję Studium Talent certyfikaty uprawniające do otrzymania dodatkowych punktów rekrutacyjnych na dowolny kierunek studiów na Politechnice Wrocławskiej.

Serdecznie gratulujemy tych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.
SUKCES W KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO
angielski
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie uczniów naszej szkoły!
Dnia 30.03.2015 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbył się II etap konkursu językowego „Pokaż Nam Język”, w którym - wśród 140 uczestników z Dolnego Śląska - wzięli udział nasi uczniowie: Aleksandra Tokarska oraz Krzysztof Wojciechowski z klasy 1e, Julia Szyndler z klasy 2a, Anna Zajdel z klasy 3b, Klaudia Porębska z klasy 3e oraz Paulina Zjawin z klasy 3f. Cała szóstka spisała się bardzo dobrze w części pisemnej, natomiast Krzysztof Wojciechowski awansował do III etapu, czyli do ścisłego finału, gdzie pokonał pozostałych czterech konkurentów i zwyciężył w całym konkursie, nie mając sobie równych na całym Dolnym Śląsku!!

Krzysztofowi serdecznie gratulujemy, a całej szóstce dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Jak to ujął dziekan uczelni wręczając uczestnikom nagrody, nasi reprezentanci pokazali wszystkim język, i był to widok nader atrakcyjny :)


"Thank you for the music ..."
chór, muzykaW sobotę 21.03.2015 uczennice klasy IIb Danuta Leonhardt i Joanna Szudrowicz wzięły udział w zorganizowanym przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Lubinie przeglądzie piosenki anglojęzycznej "Thank you for the music ...".
Danusia wykonała piosenkę Whitney Houston „I will always love you” ze ścieżki dźwiękowej filmu „Bodyguard”, natomiast Asa odegrała i zaśpiewała „The Call” Reginy Spektor z filmu „Opowieści z Narnii: Książe Kaspian”.
Finał był bardzo blisko …

Dziękujemy Danusi i Asi za godne reprezentowanie naszej szkoły i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach muzyczno-wokalnych.